Drzwi werandowe drewniane

Drzwi werandowe umożliwiają swobodę kształtowania przestrzeni mieszkalnej. Dzięki okuciom Patio lekko jak piórko dają otwierać się nawet duże i ciężkie skrzydła. Drzwi standardowo wyposażone w grzybkowe rolki ryglujące i zaczepy antywyważeniowe zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia przed wyważeniem.
 
 
DRZWI PRZESUWNE
 
Nowy system okuć zastosowany w drzwiach przesuwnych wielkopowierzchniowych lekko jak piórko otwierają się skrzydła do 300kg. Wpuszczony w podłogę niski próg o łagodnym spadku na zewnątrz, ułatwia komunikację między mieszkaniem i tarasem lub ogrodem. Absolutną nowością jest to, że podczas odryglowywania skrzydło znajduje się stale na tej samej wysokości a tylko uszczelki przywodzone są do skrzydła. Zastosowany system mikrowentylacji zapewnia dopływ świeżego powietrza w górnej części skrzydła. Po przekręceniu klamki o 180° górna uszczelka tworzy szczelinę pozostawiając skrzydło całkowicie zaryglowane. Za sprawą zaczepów antywyważeniowych o nowej konstrukcji ta techniczna innowacja zapewnia maksimum zabezpieczenia na górnej i dolnej krawędzi zarówno drzwi zamkniętych jak i w pozycji mikrowentylacji. Dodatkowe ryglujące rolki antywyważeniowe utrudniają wyważenie skrzydła.
 
 
DRZWI HARMONIJKOWE
 
Rozwiązanie to pozwala na pełne rozmachu otwarcie pomieszczenia na zewnątrz i połączenie go z otoczeniem. Skrzydła takich drzwi przy otwieraniu nie zajmują dużo miejsca. Bez najmniejszego wysiłku zsuwa się je jak harmonijkę na bok. Nadają się do ogrodu zimowego, na taras lub między salami konferencyjnymi a także do kawiarni lub restauracji. Dzięki okuciu Patio 6080 umożliwiają stworzenie przejścia o wyjątkowo dużej szerokości w świetle otworu, w dodatku bez zawadzającego progu, o który można się potknąć. Dzięki komfortowemu rozwiązaniu niskoprogowemu, strwożonemu do kształtowania mieszkalnej przestrzeni bez barier, wzrasta komfort mieszkania, np. rodzin z małymi dziećmi, oraz funkcjonalność mieszkań lub obiektów dla osób niepełnosprawnych. W wersji z niezależnym od ciągu harmonijki skrzydłem rozwierno-uchylnym, otwierającym się na drugi bok, zapewniona jest wygoda wietrzenia pomieszczeń bez konieczności otwierania całej harmonijki. To rozwiernouchylne skrzydło na co dzień pełni rolę klasycznych drzwi balkonowych ze wszystkimi ich zaletami.